Швед Зоя Володимирівна

Швед З.В.

(17.06.1968, м. Миколаїв, Миколаївська обл.)

доктор філософських наук, доцент

Кафедра релігієзнавства: ауд. 309, тел. 239-33-34

e-mail: religia@ukr.net

Освіта: закінчила Київське педагогічне училище (1983), філософський факультет Міжнародного Соломонова університету (2000). Захист кандидатської дисертації «Особливості формування ментальних та релігійних структур в іудаїзмі (український контекст)» (2003). Захист докторської дисертації «Філософсько-релігієзнавчий аналіз свободи в іудаїзмі» (2012).

Наукові інтереси: релігієзнавство, філософія релігії, правологія релігії.

Забезпечення дисциплін: «Релігієзнавство», «Канонічне право», «Метод організації роботи над дисертаційним дослідженням», спец. курс «Релігійний фундаменталізм і сучасна політика».

Професійна активність: 2003 р. – доцент кафедри філософії історико-філософського факультету Міжнародного Соломонова університету. 2008 р. – асистент кафедри релігієзнавства, 2010 р. – доцент кафедри релігієзнавства.

Громадська активність: заступник завідувача кафедри, куратор курсу.

Публікації:

• Швед.З.В. Слов‘янська релігійна філософія: головні особливості та динаміка руху ідей: Навчальний посібник К., 2006. (у співавт.); Національна ідея і розвиток культури: проблеми взаємозв‘язку // Укр. політ. нація: ґенеза, стан, перспективи К., 2003;
  • Швед.З.В. Релігієзнавчий аспект інтерпретацій свободи в філософії // Вісник КНУТШ. Серія: Філософія. Політологія. – 2010. – Вип. № 97.
  • Швед З.В. Релігієзнавчі особливості філософського осмислення закритих систем релігії. Дні науки філософського факультету – 2013: Міжнародна наукова конференція (16-17 квітня 2013): Матеріали доповідей та виступів. – К: Видавничо-поліграфічний центр: «Київський університет», 2013. – Ч. 8. – С. 373-374
  • Швед З.В. Релігійний синкретизм та правова система Японії. Політологічний вісник. Збірник наукових праць. – К.: «ШНТСА», 2013. – Вип. 58
  • Швед З.В. Правова система іудаїзму. Гілея: науковий вісник. Збірник наукових праць/Гол. ред. В.М.Вашкевич. – К.: ВІР УАН, 2013. – 72 (8) (травень)