Конотоп Людмила Григорівна

(24.06.1952, м. Київ)

доктор філософських наук, професор, доктор філософії Українського Вільного Університету (м. Мюнхен, Німеччина)

Кафедра релігієзнавства: ауд. 309, тел. 239-33-34

e-mail: religia@ukr.net

Освіта:
закінчила філософський факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка (1975). Захист кандидатської дисертації «Проблема антигероя в сучасній кінематографії Заходу (екзистенціальні та фрейдистські тенденції) (1981). Захист докторської дисертації «Проблема життя та смерті в історії філософії (мітологічні та середньовічні інтерпретації)» (1993).

Наукові інтереси: історія слов'янської філософії, історія та функціонування містичних вчень у філософії й релігії, історія російської філософії, компаративний аналіз релігії й теології.

Забезпечення дисциплін: «Історія слов‘янської релігійної філософії», «Проблема життя та смерті у філософії та релігії», «Історія містичних вчень у філософії та релігії», «Релігійна філософія та теологія: компаративний аналіз».

Професійна активність: 1972 – 1975 рр. – лаборант філософського факультету, 1975 – 1979 рр. – методист навчально-методичного центру університету, з 1981 р. – викладач кафедри історії філософії, з 1986 р. – доцент кафедри історії філософії, з 1999 р. – професор кафедри релігієзнавства.

Громадська активність: член Спеціалізованої вченої ради Д 26.001.27, член вченої Ради з філософії, релігії, культури у Наймегенському католицькому університеті (м. Наймеген, Нідерланди). Член постійно діючого семінару з історії релігії (Нідерланди, Швейцарія).

Публікації:

1. Конотоп Л.Г. Людська суб’єктивність в філософії і психотерапії.  - Монографія. – Херсон, 2013. – 186 с.
  2. Конотоп  Л.Г. Методологія дослідження суб’єктивності в німецькій традиції філософування / Науковий вісник НАУ. – К., 2013. – С.54 – 58
  3. Конотоп Л.Г. Глобалізаційні процеси і релігійність в Україні // Український альманах. – 2012. – Вип. 8. – С. 52-55.
  4. Конотоп Л.Г. Свобода як філософсько-релігієзнавча проблема. Монографія. – Херсон, 2011. – 172 с.
  5. Конотоп Л.Г.Російська традиція філософування кінця ХІХ – початку ХХ ст..: Тенденції містики в мистецтві. Монографія. – К., 2011. – 170 с. (у співавт.);