Єфіменко Віталій Віталійович

Ефименко Виталий Витальевич

(22.02.1955, с. Рівне Новоукраїнського р-ну Кіровоградської обл.).

Кафедра етики, естетики та культурології

Закінчив філософський факультет Київського державного університету імені Тараса Шевченка 1977 р., аспірантуру на кафедрі етики і естетики — 1980 р.

Працює в університеті з 1980 р.: асистент, доцент кафедри етики, естетики та культурології філософського факультету. У 1986-1989 рр. працював на факультеті економіки, права та управління Браззавільського університету, а також у Вищій школі Конголезької партії праці (Народна Республіка Конго).

Головні напрями наукових досліджень: дослідження культурно-історичних парадигм категорій добра і зла. Викладає курси «Етика», «Етика юриста», «Українська та зарубіжна культура» та спецкурси «Арабо-мусульманський та африканський культурні регіони», «Культурно-історичні парадигми моральнісних добра і зла».

Співавтор 1 монографії, 4-х навчальних посібників, автор більше 20 наукових та навчально-методичних праць.

1. Міфологія: передумови формування парадигми морального зла // Актуальні філософські та культурологічні проблеми сучасності: Зб.наук.праць. — К., 2000.

2. Становлення античної парадигми морального зла: Емпедокл //Актуальні філософські та культурологічні проблеми сучасності: Зб.наук.праць. — К., 2000.

3. Моральні добро і зло: зміна стереотипів у процесі становлення особистості // Актуальні філософські та культурологічні проблеми сучасності: Зб.наук.праць. — К., 2001.

4. Витоки гностичної концепції морального зла та її засадничі ідеї //Актуальні проблеми історії, теорії та практики художньої культури. Зб.наук.праць. — ДАКККіМ. — Вип IX. Ч. II. — К., 2002.

5. Гностицизм і традиція етичного дуалізму // Актуальні філософські та культурологічні проблеми сучасності: Зб.наук.праць. — Вип. 9. — К., 2002.